+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Makyaj Temizleme Yöntemleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Görevli Bayan Üye

  Makyaj Temizleme Yöntemleri
  Makyaj Temizleme Yöntemleri

  makyaj-temizleme-y-ntemleri.jpg

  Göz makyajı temizleme yöntemi

  Göz makyajı temizlenirken öncelikle yapılması gereken disk pamuklarından yardım almaktır. Bu pamuklar ile ilk olarak göz kısımları iyice silinir. Sonrasında başka bir pamuğa temizleyici damlatılır ve bunun ardından gözler hafif dokunuşlarla temizlenir. Ayrıca isteğe bağlı olarak gözler kapatılarak ortalama 1 dakika kadar pamuk gözler üzerinde bekletilir ve bu şekilde malzemeler daha kolay bir şekilde çıkarılır. Diğer yandan gözde bulunan malzemeler suya dayanıklıysa bunun için de çift bazlı temizleyiciler kullanılabilir.

  Yüz makyajı temizleme yöntemi

  Şimdi yüz makyajı silme işlemlerinin nasıl yapıldığına bakalım.

  Dudak temizleme

  – Yüz makyajında öncelikle dudak temizliği gerçekleştirilir. Dudaklar yüzün temizlendiği temizleyiciler ile silinebilir.

  Alın temizleme

  – Sıra yüze geldiğinde ise öncelikle alın bölgesinden başlanmalıdır.

  Yanak, burun ve çene temizleme

  – Alın bölgesinin ardından sıra yanaklar, burun ve çeneye gelir. Bu bölgeler aşağı yönde olacak şekilde silinmelidir.

  Kremli temizleyiciler

  – Eğer makyaj temizleme sırasında normal temizleyiciler rahatsızlık veriyorsa yüzü temizlerken kremli temizleyiciler kullanılabilir.

  Cilt yapısına uygun temizleyici

  – Bu işlemler sonrasında yüz temizlenir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken cilt yapısına uygun bir temizleyici kullanmaktır. Cilde uygun olmayan temizleyiciler istenmedik sorunların ön plana çıkmasına neden olabilir.

  Tonikleme işlemi

  – Makyajın tamamen silinmesinin ardından sıra tonikleme işlemine gelir. Makyaj temizleme yöntemleri son olarak tonikleme işlemi ile son bulur. Çünkü tonik uygulanan cilt daha sıkı bir hale gelir.

  Makyaj temizleme işlemlerini uygulamak için yalnızca makyaj sonrasını beklemek yanlıştır. Günün herhangi bir anında kirlenen cilt belirtilen temizleme uygulamaları ile kolayca silinebilir. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  göz çok hassas bir organdır ve onun temizlik işlemini yaparkende dikkat etmek gerekir örneğin sağlıklı ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır
+ Yorum Gönder